Wystawa "Łódź dla Aleppo" w Muzeum Tradycji Niepodległościowych

Dzięki życzliwości dyrekcji Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi (ul. Gdańska 13) do połowy lipca możecie cały czas zobaczyć wystawę informującą o sytuacji w Aleppo oraz o możliwości zorganizowania dla tego miasta pomocy. Równocześnie prowadzona jest zbiórka na projekty pomocowe, które prezentujemy szczegółowo tutaj.

Sobotnia zbiórka za nami. Dziękujemy!

Sobotnia zbiórka za nami. W łódzkich parkach i skwerach stanęła wystawa pokazująca aktualną sytuację w Aleppo i przybliżająca sytuacje mieszkańców miasta, dzieci, młodzieży, kobiet, ludzi pracy, niepełnosprawnych, którym chcemy wspólnie zaradzić. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyszli obejrzeć wystawę! Dziękujemy z całego serca osobom kwestującym!

Znacie "Tubajkę" w Parku Źródliska? Włączyli się w kwestę!

"Tubajka" to naprawdę przeurocza kafejka w przepięknej lokalizacji. Jeśli wybieracie się czasem na spacery po Parku Źródliska, to na pewno nieraz kosztowaliście ich ciast czy lodów. Właściciele lokalu na wieść, że zapraszamy tego rodzaju miejsca do włączenia się w akcję Łódź dla Aleppo, zaprosili nas, żebyśmy zostawili u nich puszkę i plakat.

Zbiórka "Lódź dla Aleppo" rozpoczęta! Muzułmanie byli pierwsi

Łódzy muzułmanie po piątkowych modlitwach wrzucili do puszek swój dar dla mieszkańców Aleppo. Nawet jeśli grono wyznawców islamu nie jest w naszym mieście wielkie, bardzo jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie. Cieszy nas niezmiernie, że za zachętą imama muzułmanie wrzucali pieniądze do puszki, którą trzymał rzymskokatolicki ksiądz. Razem, jako mieszkańcy jednego miasta, wspieramy Aleppo.

Wolontariusze wydarzenia "Łódź dla Aleppo!"

Wydarzenie "Łódź dla Aleppo" organizowane jest przy olbrzymim wsparciu wolontariuszy. Długo byśmy musieli wymieniać tych ludzi, którzy poświęcają swój czas i często własne środki finansowe, żebyśmy mogli w Łodzi wesprzeć mieszkańców Aleppo. "Łódź dla Aleppo" wyrasta z wolontariatu w Syrii trójki łodzian: Agnieszki, Maćka i Szymona. Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w wolontaryjną pracę.

Konferencja akademicka "Aleppo wczoraj i dziś"

Wydarzenie "Łódź dla Aleppo" rozpoczyna konferencja akademicka na temat przeszłości i akutalnej sytuacji Aleppo. Zapraszamy w piątek, 26 kwietnia 2019 roku, na godz. 17.00 do auli Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ (ul. Składowa 43).

Program konferencji

Wystawa fotografii o Aleppo

"Łódź dla Aleppo" ma na celu nie tylko zebranie środków pomocowych na wsparcie mieszkańców Aleppo, ale także opowiedzenie łodzianom o aktualnej sytuacji w mieście. Podczas działań wojennych bardzo często słyszeliśmy w wiadomościach i czytaliśmy w gazetach o tragicznym losie Aleppo. Obecnie, gdy prawie już nie słychać w mieście odgłosów wojny, także media zamilkły i tylko czasem przypomną nam o trudnym losie miasta. Tymczasem okres po wojnie wcale nie jest łatwy. Wystawa, do obejrzenia której zapraszamy mieszkańców Łodzi 27 i 28 kwietnia 2019 roku, opowiada o sytuacji niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży, studentów, kobiet i mężczyzn walczących o normalny byt.

Koncert charytatywny "Wszyscy dla Aleppo"

W wydarzenie "Łódź dla Aleppo" angażują się także cudzoziemcy mieszkający w Łodzi. Stowarzyszenie "Dom Wschodni" od czterech lat realizuje projekt "You can sing it!", w którym cudzoziemcy podejmują się trudu śpiewania polskich piosenek. Tym razem zaprosiliśmy ich, żeby zaśpiewali piosenki we własnym języku dla mieszkańców Aleppo. Zapraszamy Was zatem na wyjątkowy koncert "Wszyscy dla Aleppo", który odbędzie się 27 kwietnia, w sobotę o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi (ul. Św. Stanisława 14).

Różaniec za braci

Wydarzeniem kończącym akcję "Łódź dla Aleppo" jest wspólna modlitwa różańcowa w intencji braci na Bliskim Wschodzie, która będzie miała miejsce w rzymskokatolickiej parafii Zesłania Ducha Świętego przy Placu Wolności w niedzielę, 28 kwietnia, o godz. 20.00. Serdecznie zapraszamy!