Wystawa fotografii o Aleppo

"Łódź dla Aleppo" ma na celu nie tylko zebranie środków pomocowych na wsparcie mieszkańców Aleppo, ale także opowiedzenie łodzianom o aktualnej sytuacji w mieście. Podczas działań wojennych bardzo często słyszeliśmy w wiadomościach i czytaliśmy w gazetach o tragicznym losie Aleppo. Obecnie, gdy prawie już nie słychać w mieście odgłosów wojny, także media zamilkły i tylko czasem przypomną nam o trudnym losie miasta. Tymczasem okres po wojnie wcale nie jest łatwy. Wystawa, do obejrzenia której zapraszamy mieszkańców Łodzi 27 i 28 kwietnia 2019 roku, opowiada o sytuacji niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży, studentów, kobiet i mężczyzn walczących o normalny byt.

Wystawa rozstawiona będzie w pięciu punktach Łodzi: w sobotę w parkach i skwerach miasta, w niedzielę w centrum miasta od Starego Rynku, wzdłuż ul. Piotrkowskiej do katedry. Zapraszamy łodzian do odbycia "Spaceru po Aleppo w Łodzi" i odwiedzeniu wszystkich punktów wystawy. Dla tych, którzy podczas trwania wydarzenia "Łódź dla Aleppo" odwiedzą wszystkie miejsca wystawowe, przygotujemy pamiątkowy dyplom: Łodzianin solidarny z Aleppo.

Przy punktach wystawowych spotkać można łodzian, którzy byli w Aleppo, oraz aleppiańczyków, którzy przebywają w Łodzi. Niech to będzie okazja do osobistej rozmowy na temat tego, co dzieje się w Syrii i co możemy zrobić, żeby ludzi stamtąd wesprzeć.

Wokół punktów wystawowych wolontariusze będą kwestować zbierając środki na pomoc dla mieszkańców Aleppo.

W sobotę, 27 kwietnia 2019, wystawa ustawiona jest od godz. 10.00 do 20.00 w następujących miejscach:

I. Oblicza wojny: Niepełnosprawni - Park im. Józefa Poniatowskiego (róg Żeromskiego i Radwańskiej)
II. Praca - Park im. Reymonta
III. Dzieci - Park Źródliska (Palmiarnia)
IV. Studenci - Park Widzewska Górka
V. Kobiety, Solidarni w pomocy - Park Staromiejski

W niedzielę, 28 kwietnia 2019, wystawa ustawiona jest od godz. 10.00 do 20.00 w następujących miejscach:

I. Oblicza wojny, Niepełnosprawni – Stary Rynek
II. Praca – DH „Magda”
III. Dzieci - Pasaż Rubinsteina
IV. Studenci – Pasaż Schillera
V. Kobiety, Solidarni w pomocy - Katedra

Zapraszamy na wystawę!