NAME AND FUTURE - pomoc we Wschodnim Aleppo

Nowym projektem projektem wyrastającym ze współpracy franciszkańskiego centrum "Terre Sainte" i szkoły dr Binan Kayyali są dwa niedawno otwarte we Wschodnim Aleppo ośrodki „Name and Future”. Dzielnica była zajęta przez rebeliantów and jihadystów, a następnie w wyniku walk i bombardowań kompletnie zdewastowana. Dotąd ludzie żyją tam na skraju nędzy, a po ulicach biegają bose i brudne dzieci. Zniszczone zostały warsztaty pracy, przez lata nie funkcjonowały szkoły. Ta część Aleppo potrzebuje olbrzymiego zaangażowania ludzi niosących pomoc w Syrii.

Jednym a najbardziej bolesnych skutków wojny w Aleppo jest los około 3000 dzieci w wieku od 2 do 3 lat, które są potomkami rebeliantów. Zostały w zniszczonej dzielnicy, gdy na mocy porozumienia stron konfliktu bojownicy się wycofaliz miasta. Te dzieci nie mają tożsamości, są bezimienne. Jaka czeka je przyszłość? Kim będą, gdy będą dorastać w samotności i nędzy?

Los pozostałych dzieci jest tylko o trochę lepszy. Często na skutek wojny straciły ojców a ich samotne matki dopiero zdobywają umiejętności pozwalające na podjęcie jakiejś pracy, o którą i tak jest bardzo ciężko. Przez wiele lat dzieci nie miały szans pójść do szkoły, więc nie potrafią czytać i pisać. We Wschodnim Aleppo może być nawet kilkadziesiąt tysięcy takich rodzin.

Ojciec Firas Lutfi i dr Binan Kayyali doskonale wiedzą, że o takie miejsca jak Wschodnie Aleppo trzeba szczególnie zadbać! Dlatego otworzyli dwa centra „Name and Future”, które wychodzi naprzeciw potrzebom najbardziej osamotnionych dzieci.

Wydarzenie "Łódź dla Aleppo" realizujemy właśnie w tym celu, żeby wesprzeć ich wysiłki na rzecz ludzi tak boleśnie dotkniętych wojną.

5 PLN 10 PLN 20 PLN
50 PLN
100 PLN 200 PLN
300 PLN 500 PLN 1000 PLN

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Więckowskiego 13, 90-721 Łódź
mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
Tytuł przelewu: Łódź dla Aleppo