Zbiórka "Lódź dla Aleppo" rozpoczęta! Muzułmanie byli pierwsi

Łódzy muzułmanie po piątkowych modlitwach wrzucili do puszek swój dar dla mieszkańców Aleppo. Nawet jeśli grono wyznawców islamu nie jest w naszym mieście wielkie, bardzo jesteśmy wdzięczni za zaangażowanie. Cieszy nas niezmiernie, że za zachętą imama muzułmanie wrzucali pieniądze do puszki, którą trzymał rzymskokatolicki ksiądz. Razem, jako mieszkańcy jednego miasta, wspieramy Aleppo.

Modlitwy wspólnoty muzułmańskiej skończyły się w piątek koło 13.30. Do wychodzących słowo zachęty wsparcia zbiórki w ramach wydarzenia Łódź dla Aleppo skierował imam Khamis Abtan. Przed wejściem do budynku, w którym mieści się sala modlitwy czekał z puszką inaugurującą zbiórkę ks. Przemysław Marek Szewczyk, prezes Stowarzyszenia Dom Wschodni.

- Przy okazji kwesty - opowiada ks. Przemysław Szewczyk - miałem ponowną okazję porozmawiać z imamem, z którym się znamy już od kilku lat. Bardzo mnie cieszy życzliwa atmosfera między nami, jest to znak, że mimo różnic możemy działać razem! Na koniec imam przekazał pozdrowienia dla mojego biskupa Grzegorza, z którym się poznali przy okazji konferencji prasowej w Łódzkim Seminarium Duchownym przed Dniem Islamu w Kościele ktolickim.

Łódź pamięta o swoich korzeniach, o tym że zrodziła się ze współpracy czterech kultur. Wydarzenie "Łódź dla Aleppo" wpisuje się w piękną historię miasta i jego mieszkańców.

________________________________________________________

Środki na pomoc mieszkańcom Aleppo w ramach akcji "Łódź dla Aleppo" można będzie przekazać podczas zbiórki do puszek prowadzonej na ulicach Łodzi w dniach 26-28 kwietnia 2019 roku. Można także dokonywać wpłat bezpośrednio na nasze konto:

5 PLN 10 PLN 20 PLN
50 PLN
100 PLN 200 PLN
300 PLN 500 PLN 1000 PLN

Stowarzyszenie „Dom Wschodni – Domus Orientalis”
ul. Więckowskiego 13, 90-721 Łódź
mBank, 70 1140 2004 0000 3002 7483 9388
Tytuł przelewu: Łódź dla Aleppo